fbpx

Otwórz się na
pomysły

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to synonim wysokiego standardu wykończenia domu. Ich stylistyka powinna współgrać ze stylem zastosowanym we wnętrzu. 

Drewno to najszlachetniejszy surowiec do produkcji drzwi. Zastosowanie tego naturalnego materiału daje nieograniczone możliwości aranżacji wyglądu skrzydła i opasek. Opaski okalające ościeżnicę mogą być gładkie, posiadać frezowania bądź dodatkowe ozdoby. 

Ościeżnica może obejmować całą szerokość ścianek dzielących pomieszczenia. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Drewniane, szerokie ościeżnice łatwiej utrzymać w czystości niż pomalowane ściany.    

W firmie RUMIŃSKI to klient tworzy drzwi, o których marzy. Każde zamówienie jest indywidualnie projektowane i rozrysowywane co do detalu. 

Drzwi mogą być wykonane w technologii przylgowej (standardowe zawiasy) bądź bezprzylgowej, z ukrytymi w ramie zawiasami.  

Materiał

Ramiaki skrzydła, opaski i korony wykonywane są z drewna litego bądź warstwowo klejonego. Dodatkowo w celu zachowania jednolitego wyglądu skrzydła i jego trwałości skrzydło obłogowane jest naturalnym, drewnianym obłogiem. Drzwi mogą być wykonane z  drewna sosnowego, dębowego bądź egzotycznego. 

Malowanie

Czteropowłokowy system malowania wodorozcieńczalnymi farbami, składający się z impregnatu, podkładu, międzywarstwy i warstwy nawierzchniowej. Bogaty wybór kolorów z widocznymi słojami drewna (lazury) z palety Teknos Gori bądź kryjących z palety RAL albo NCS.

Okucia

Zawiasy

Widoczne: standardowe, wkręcane, z funkcją regulacji. Opcjonalnie możemy zastosować zawiasy stylizowane, ozdobne. Dostępne kolory zawiasów ozdobnych: mosiądz, brąz grafiatto, chrom lakier, chrom satyna. 

Ukryte: firmy TKZ Esprit, dobierane w zależności od wagi skrzydła.

Klamka

Szeroki asortyment klamek do wyboru w standardzie: od prostych minimalistycznych, do tradycyjnych, o fantazyjnych kształtach. Klamki dostępne są w wielu kolorach: patyna, mosiądz, chrom, satyna, grafit, czarny etc.

Otwieranie

Drzwi jednoskrzydłowe otwierane bądź przesuwne, drzwi dwuskrzydłowe otwierane bądź rozsuwane, drzwi z naświetlem górnym, drzwi z naświetlem bocznym - stałym bądź ruchomym. 

Drzwi prawe: stojąc od strony zawiasowej zawiasy znajdują się po prawej stronie, a klamka po lewej. Drzwi lewe: stojąc od strony zawiasowej zawiasy znajdują się po lewej stronie, a klamka po prawej. 

Opcjonalnie

Do wyboru zamek pokojowy na klucz bądź na wkładkę patentową.

Klamki

 • Qubik K, nikiel szczotkowany
 • Bella R Slim, mosiądz błyszczący
 • Julia R, chrom
 • Topaz, czarny

  Wyposażenie dodatkowe

  Korony drewniane

  Ozdobne korony drewniane, montowane nad górną ościeżnicą drzwi. Niezależnie od kształtu drzwi, korony mogą być proste bądź łukowe. Możemy je wzbogacić ozdobnymi frezowaniami, dodatkowymi stópkami drewnianymi czy innymi elementami, zgodnie z życzeniem klienta.

  Opaski ozdobne

  W standardzie opaski okalające ościeżnicę mają gładką powierzchnię. Pionowe i poziome opaski wokół drzwi mogą być połączone na tzw. gerung, czyli ukośnie, bądź prosto (linia łącząca może być pionowa albo pozioma). Opcjonalnie możemy wykonać ozdobne opaski, ze specjalnymi frezowaniami na całej ich długości, dodatkowymi główkami na górze i stópkami u dołu opaski.

  Szkło

  szkło antywłamaniowe

  zdobione ornamentem

  szkło hartowane

  refleksyjne

  bezpieczne

  lustro weneckie

  witrażowe

  szkło przeciwsłoneczne

  Wybrane rozwiązania

   Katalog drzwi wewnętrznych 2023

   Katalog drzwi wewnętrznych 2023

    

   Drzwi wewnętrzne
   Przekrój pionowy i poziomy

   Certyfikaty

   Deklaracja właściwości użytkowych

    

   Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.