fbpx

Okna
skrzynkowe

Okna skrzynkowe

Tradycyjna konstrukcja w nowym wydaniu 

Okna skrzynkowe pomagają przywrócić świetność zabytkowym kamienicom. Ręczne odwzorowanie każdego ozdobnego detalu, mosiężne bądź białe zawrotnice i klamki dwuramienne, identyczne jak w oknach historycznych sprawiają, mamy do czynienia z okiennym dziełem sztuki.  

Produkowane obecnie okna skrzynkowe to połączenie historycznego wyglądu stolarki i nowoczesnej technologii. Sama konstrukcja okna pozostała niezmienna, a więc drewniana skrzynia oraz dwie ramy: wewnętrzna i zewnętrzna, na których osadzone są skrzydła okienne.

W nowym wydaniu cienkie, wewnętrzne skrzydła zastąpiono euro oknem z zespolonym pakietem szybowym, identycznym jak w systemie Basic 68. Możemy również zastosować cieplejszy profil i pakiet 3- szybowy.  W skrzydłach zewnętrznych natomiast stosuje się szklenie pojedyncze 4mm.

Materiał

Sosnowe, dębowe bądź egzotyczne drewno warstwowo klejone.

Malowanie

Czteropowłokowy system malowania wodorozcieńczalnymi farbami, składający się z impregnatu, podkładu, międzywarstwy i warstwy nawierzchniowej. Bogaty wybór kolorów z widocznymi słojami drewna ( lazury) z palety Teknos Gori bądź kryjących z palety RAL albo NCS.

Okucia

Typ okuć

Do wyboru dwa systemy okuć, które można łączyć w ramach jednej konstrukcji.

Współczesne: obwiedniowe zapewniające płynny ruch klamką i komfortową obsługę, z funkcją mikrowentylacji. Dodatkowo można tutaj zastosować ozdobne zawiasy.

Na wzór okuć historycznych: zawiasy wkręcane, z wykorzystaniem specjalnych zakrętek okiennych.

Zawrotnice

Są to stylizowane na zabytkowe metalowe albo mosiężne pręty, biegnące wzdłuż okna. Przy zastosowaniu okuć obwiedniowych zawrotnice mogą stanowić jedynie ozdobę okna skrzynkowego, i być tylko imitacją. W przypadku zastosowania zawiasów wkręcanych są częścią mechanizmu zamykania i otwierania okna, podobnie jak w ich zabytkowych pierwowzorach.

Klamka

Dwuramienna, mosiężna, biała bądź brązowa albo standardowa- jednoramienna (biała, brązowa, srebrna, stare złoto). 

Opcjonalnie

Okucia antywłamaniowe i funkcja uchyłu (tylko w przypadku zastosowania okuć obwiedniowych), ogranicznik otwarcia skrzydła, łączniki skrzydeł (spinacz okienny), ogranicznik grzebieniowy (w przypadku zastosowania zawiasów wkręcanych).

Wyposażenie
dodatkowe

Szprosy

Drewniane, naklejane na szybę obustronnie bądź jednostronnie, z wolną bądź zamkniętą przestrzenią międzyszybową wewnątrz zespolenia. Mogą mieć szerokość od 20 do 50 mm. Kilka wzoraów szprosów do wyboru: proste, stylizowane retro, trapezowe, trójkątne.

Ozdoby

Rzeźbione bądź odlewane główki ozdobne, kapitele okienne, piramidki, ślemiona i listwy przymykowe. Wszystkie wykonywane na indywidualne zamówienie idealnie odwzorowują ich historyczne pierwowzory.

Szkło

szkło antywłamaniowe

zdobione ornamentem

szkło hartowane

refleksyjne

bezpieczne

lustro weneckie

dźwiękochłonne

szkło przeciwsłoneczne

Wybrane
rozwiązania

    Okno skrzynkowe- rysunek
    techniczny

    Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.