fbpx

Okna uchylno-przesuwne PSK

Więcej światła

Wyglądem okna Patio PSK przypominają standardowe okna balkonowe. Skrzydła i elementy stałe funkcjonują w jednej płaszczyźnie. W celu otwarcia okna należy je najpierw przyciągnąć do siebie, a następnie przesunąć. Próg w oknach PSK ma taką samą wysokość jak w standardowym oknie balkonowym.

W przeciwieństwie do standardowych okien, w systemie PSK maksymalna szerokość skrzydła może wynosić aż 2 m. Przy zastosowaniu schematu „K”, w ramach jednej konstrukcji okiennej, możemy uzyskać 4 metrowe światło przejścia, przy całkowitej 8 metrowej szerokości jednego okna. 

Jedyny system przesuwny z funkcja uchyłu

Funkcja uchyłu działa podobnie jak w standardowym oknie. Lekkie uchylanie skrzydła jeżdżącego następuje dzięki odpowiednio dopasowanym, metalowym zabezpieczeniom wózka, które utrzymują go trwale w szynie jezdnej. Lekkość obsługi jest zachowana nawet w przypadku ciężkich skrzydeł, o wadze do 200 kg.

Bogata kolorystyka

Dzięki przemyślanej koncepcji dostawcy okuć do systemu - firmie Siegenia Group, mamy możliwość realizacji różnorodnych wymagań projektowych. Kolor osłon szyny i klamek możemy dopasować do aranżacji pomieszczenia. W standardzie dostępne są kolory: biały, stare złoto, brązowy, srebrny, srebrny tytan (F9).

Komfort obsługi

Możliwość zastosowania automatycznego napędu przesuwu, który uruchamiany jest jednym ruchem klamki. Po przekręceniu klamki okno automatycznie się otwiera, bez konieczności przyciągania go do siebie i przesuwania na bok.

Dostępne systemy

Drewniane okna uchylno-przesuwne PSK możemy wykonać w systemie Basic 68, Thermal 78, Thermal Max 92 oraz w profilowaniu Retro. Możemy również wykonać aluminiowo-drewniane okna Patio w wersji PSK.

Dostępne schematy budowy okien uchylno-przesuwnych PSK

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.