fbpx

Okna podnoszono-przesuwne HS

Prosta konstrukcja - ogromne możliwości 

Skrzydła i elementy stałe funkcjonują w dwóch równoległych płaszczyznach. Skrzydła przesuwane są na elementy stałe. Taka konstrukcja zapewnia intuicyjną i lekką obsługę, z którą niezależnie od gabarytu okna, poradzi sobie również dziecko. W oknach typu HS nie istnieje ryzyko przytrzaśnięcia czy uszkodzenia okna przez podmuch wiatru.

Maksymalna szerokość skrzydła to aż 3,33 m. Przy zastosowaniu rozbudowanego schematu „L” możemy osiągnąć w ramach jednej konstrukcji ponad 13 metrową wolną przestrzeń po otwarciu okna.  

Brak barier

Najniższy ze wszystkich dostępnych systemów próg, nie stanowiący przeszkody komunikacyjnej przy wyjściu na zewnątrz: Siegenia Eco Pass. Przy zastosowaniu dodatkowej nakładki jego całkowitą wysokość można zminimalizować do zaledwie 5 mm. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania.

Doskonała szczelność

Świetne parametry termoizolacyjne pozwalają sprostać rygorystycznym przepisom niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii EnEV. 10-komorowa konstrukcja progu zapewnia optymalną izolację termiczną. Zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej, profil progu licuje z krawędzią ramy. Dodatkowo najnowszym rozwiązaniem jest szyna uszczelniająca na słupku, pomiędzy elementem jezdnym a stałym, która doskonale chroni przed wiatrem i deszczem.

Pełna automatyka

Możliwość zastosowania zintegrowanego systemu monitorowania otwarcia i zamknięcia okna - Siegenia Aerocontrol. Korzystając z aplikacji Siegenia Comfort zainstalowanej na smartfonie bądź tablecie można zdalnie zarządzać wymianą powietrza w domu i przeprowadzać ją w godzinach najmniejszego zagrożenia smogiem.

Dostępne systemy

Drewniane okna podnoszono-przesuwne HS możemy wykonać w systemie Basic 68, Thermal 78, Thermal Plus 88 oraz w profilowaniu Retro. Możemy również wykonać aluminiowo-drewniane okna Patio na niskim progu HS.

Dostępne schematy budowy okien podnoszono-przesuwnych HS

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.