fbpx

Okna Angielskie
Sash

Okna Angielskie Sash

Okna sash przesuwane są w systemie góra- dół. To produkt wywodzący się z Wysp Brytyjskich. Zyskuje jednak coraz większą popularność na kontynencie europejskim. W przypadku chęci otwarcia okna nie ma konieczności usuwania rzeczy znajdujących się na parapecie. Skrzydło wystarczy przesunąć do góry.  

Zastosowanie szkła zespolonego jedno bądź dwukomorowego zapewnia niespotykaną w historycznych oknach tego typu, termikę oraz akustykę. Całkowita głębokość profilu okien angielskich może wynosić od 14 do 20 cm.  

Materiał

Sosnowe, dębowe bądź egzotyczne drewno warstwowo klejone.

Malowanie

Czteropowłokowy system malowania wodorozcieńczalnymi farbami, składający się z impregnatu, podkładu, międzywarstwy i warstwy nawierzchniowej. Bogaty wybór kolorów z widocznymi słojami drewna (lazury) z palety Teknos Gori bądź kryjących z palety RAL albo NCS.

Okucia

Typ okuć

Tradycyjne okucia zamykające, składające się z ciężarków, opartych na kontr balansie. Na system okuć składają się linki prowadzące z ciężarkami, zamknięcie, podnośnik z hakiem i pierścień, pełniący rolę uchwytu. Do dyspozycji mamy następujące kolory okuć: mosiężne, satynowe i chromowane. Konstrukcję i napęd przesuwania można wybrać spośród dwóch dostępnych systemów- za pomocą ciężarków bądź za pomocą sprężyn. 

Klamka

W oknach angielskich nie występuje klasyczna klamka. Jej funkcję pełni specjalny uchwyt z zamkiem. Standardowe zamknięcie występuje w kolorze złotym, białym i w połysku chrom. Do wyboru są zamknięcia typu: Fitch fasteners, Alliance sash fastener, Claw sash fasterers. 

Otwieranie

Skrzydła są przesuwane w systemie góra-dół. Dwa rozwiązania do wyboru. Przesuwane może być tylko jedno skrzydło, górne jest wtedy szkleniem stałym. Ruchome mogą być oba skrzydła, wtedy możemy przesuwać naprzemiennie górne i dolne skrzydło. 

Opcjonalnie

Blokada przesuwania skrzydła, umożliwiająca zastosowanie mikrowentylacji w oknie.

Wyposażenie dodatkowe

Szprosy

Drewniane- naklejane na szybę obustronnie bądź jednostronnie, z wolną (szpros naklejany) bądź zamkniętą przestrzenią międzyszybową wewnątrz zespolenia (szpros wiedeński). Mogą mieć szerokość od 20 do 50 mm. Kilka wzorów szprosów do wyboru: proste, stylizowane retro, trapezowe, trójkątne.

Aluminiowe- wewnątrz pakietu szybowego, o grubości 8, 18, 26, 45 mm w kolorach: drewnopodobne, złote, białe, szare bądź w dowolnym kolorze z palety RAL. 

Szkło

szkło antywłamaniowe

zdobione ornamentem

szkło hartowane

refleksyjne

bezpieczne

lustro weneckie

dźwiękochłonne

szkło przeciwsłoneczne

Nawiewniki

Ciśnieniowe sterowane ręcznie, higrosterowane, które regulują dopływ powietrza automatycznie.

Okno Angielskie Sash-
rysunek techniczny

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.