fbpx

Otwórz się na
pomysły

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu czy lokalu. To pierwszy element, na który zwracamy uwagę udając się do danego budynku. 

Aranżacja drzwi zewnętrznych często determinuje styl i charakter wnętrza. Jeżeli ich stylistykę idealnie dobierzemy do wyglądu elewacji i stylu utrzymanego wewnątrz budynku, łącznie z innymi elementami stanowią spójną całość. Możemy również z całej bryły budynku wyróżnić drzwi zewnętrzne, malując je na inny niż pozostała stolarka, odważny kolor (np. czerwony, niebieski) czy zastosować fantazyjny wzór. Wtedy to drzwi zewnętrzne będą przykuwały uwagę i staną się prawdziwą ozdobą naszej nieruchomości.     

Każde zamówione drzwi indywidualnie projektujemy, rozrysowując je w specjalistycznym programie komputerowym. W ten sposób klient ma możliwość dopracowania każdego szczegółu swojego zamówienia.

Prócz walorów estetycznych ich nadrzędną funkcją jest ochrona domu przed rabunkiem. Proponujemy więc drzwi zewnętrzne, które posiadają wysoki standard ochrony przed włamaniem. W standardzie montujemy zawiasy i zamek antywłamaniowy. 

Materiał

Drewno klejone 3-warstwowo (w profilu Basic 68) lub 4-warstwowo (w profilu Thermal 78, Thermal Plus 88). Do wyboru drewno sosnowe, dębowe bądź egzotyczne meranti. Dodatkowo w celu zapewnienia jednolitego wyglądu skrzydła i jego trwałości jest ono obłogowane naturalnym, drewnianym obłogiem. Wewnątrz skrzydła umieszczona jest specjalna płyta termoizolacyjna z pianką, zapewniającą doskonałą izolację. 

Malowanie

Czteropowłokowy system malowania wodorozcieńczalnymi farbami, składający się z impregnatu, podkładu, międzywarstwy i warstwy nawierzchniowej. Bogaty wybór kolorów z widocznymi słojami drewna (lazury) z palety Teknos Gori bądź kryjących z palety RAL albo NCS.

Okucia

Zawiasy

Widoczne: niemieckie, firmy Simonswerk, regulowane w trzech płaszczyznach - Baka Protect 4010 3D, zabezpieczające przed włamaniem. Ukryte: niemieckie, firmy Simonswerk - Tectus, dobierane w zależności od wagi skrzydła.

Klamka

W standardzie dwie klamki do wyboru. Royal++ Flex o nowoczesnym, prostym, minimalistycznym designie oraz Zeus o lekko zaokrąglonej rękojeści. Royal++ Flex występuje w kolorach Inox (F6), stare złoto (F4) oraz w czarny (F8). Dostępna kolorystyka klamki Zeus to: nikiel satyna oraz patyna.

Otwieranie

Drzwi otwierane na zewnątrz bądź do wewnątrz. Drzwi jednoskrzydłowe, drzwi dwuskrzydłowe, drzwi z naświetlem górnym, drzwi z naświetlem bocznym - stałym bądź ruchomym.

Drzwi prawe: stojąc od strony zawiasowej zawiasy znajdują się po prawej stronie, a klamka po lewej. Drzwi lewe: stojąc od strony zawiasowej zawiasy znajdują się po lewej stronie, a klamka po prawej.

Opcjonalnie

Hakowy, trzy punktowy, antywłamaniowy firmy Fuhr wraz z listwą ryglującą na ościeżnicy.

Opcjonalnie

Zamek z czytnikiem linii papilarnych.

Klamki

Royal++ Flex Inox (F6)

Royal++ Flex stare złoto (F4) 

Royal++ Flex czarny (F8)

Zeus nikiel satyna

Zeus patyna

Wyposażenie dodatkowe

Korony drewniane

Ozdobne korony drewniane, które mogą być montowane tylko po stronie zewnętrznej drzwi, wyłącznie od wewnątrz bądź po obu stronach. Korony mogą być proste bądź łukowe. Możemy je wzbogacić ozdobnymi frezowaniami, dodatkowymi stópkami drewnianymi czy innymi elementami, zgodnie z życzeniem klienta.  

Pochwyty

Stosowane głównie we współczesnych modelach drzwi zewnętrznych. Mogą mieć prosty bądź łukowy kształt. Wykonywane są głównie ze stali nierdzewnej bądź malowane proszkowo na czarny kolor. Dostępne są również pochwyty szklane. Pełnią albo funkcję wyłącznie ozdobną albo służą do otwierania drzwi i można nimi zastąpić tradycyjną klamkę. W klasycznych modelach drzwi możemy zastosować stylizowane pochwyty z elementami ozdobnymi.

Szkło

szkło antywłamaniowe

zdobione ornamentem

szkło hartowane

refleksyjne

bezpieczne

lustro weneckie

witrażowe

szkło przeciwsłoneczne

Wybrane rozwiązania

  Katalog drzwi zewnętrznych 2021

  Katalog drzwi zewnętrznych 2021

   

  Drzwi zewnętrzne
  Przekrój pionowy i poziomy

  Certyfikaty

  Badanie wsp. Ud drzwi THERMAL 78

   

  Badanie wsp. Ud drzwi THERMAL PLUS 88

   

  Pozostałe

  Karta gwarancyjna

   

  Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.