fbpx

New Retro

Okna zabytkowe wykonywane były zazwyczaj przez rzemieślników, nadających każdemu zdobionemu detalowi okna niepowtarzalny kształt, który miał na celu wzbogacenie ich wyglądu i wyeksponowanie na fasadzie budynku. 

Okna w systemie NEW RETRO to idealne połączenie tradycji i nowoczesnej technologii. Charakteryzują się odwzorowaniem historycznego kształtu dolnej ramy i pozbawione są aluminiowych okapników. Dodatkowo listwa przyszybowa i przylga ramy są ozdobnie zafrezowane. 

Okna retro często wzbogacone są o detale ozdobne, idealnie odwzorowujące wygląd zdobień zabytkowych. Fakt ten jest szczególnie doceniany przez Konserwatorów Zabytków, którzy dbają o to, aby okna wymieniane na nowe ze szczegółami odwzorowywały ich pierwowzory. 

Każdy typ oferowanych przez nas okien drewnianych standardowo otwieranych tj. Basic 68, Thermal 78, Thermal Max 92 możemy wykonać w profilowaniu New Retro. W systemach przesuwnych i składanych możemy wykorzystać niektóre rozwiązania z systemu New Retro. 

Konstrukcja

Ozdobna przylga ramy

Szkło

w zależności od wybranej grubości profilu:
pakiet 2-szybowy bądź 3-szybowy

Uszczelka

Inter-Deventer, dobrana pod kolor okien.

Listwa

przyszybowa

Ozdobna, profilowana

Okapnik na ramie

skośne wyprofilowanie w drewnie, odprowadzające wodę na zewnątrz 

Okapnik na skrzydle 

drewniany z funkcją odprowadzania wody opadowej

Okapnik

Okapnik aluminiowy na ramie i dodatkowy okapnik na skrzydle w kolorze białym (RAL 9016), srebrnym (C0), brązowym (C34) lub oliwkowym (C33). Opcjonalnie możliwość zastosowania okapników w dowolnym kolorze z palety RAL, pod kolor okien.

Okapnik na

skrzydle

Okapnik na

ramie

Malowanie

Czteropowłokowy system malowania wodorozcieńczalnymi farbami, składający się z impregnatu, podkładu, międzywarstwy i warstwy nawierzchniowej. Bogaty wybór kolorów z widocznymi słojami drewna (lazury) z palety Teknos Gori bądź kryjących z palety RAL albo NCS.

Okucia

Typ okuć

Obwiedniowe niemieckiej firmy Siegenia z funkcją mikrowentylacji w standardzie. 

Klamka

Hoppe Tokyo biała (RAL 9016), brązowa (RAL 8707), stare złoto (F4), tytan (F9), srebrna (F1).

Otwieranie

Okna uchylne (U), rozwierne (R), uchylno- rozwierne ( UR), podnoszono- przesuwne na niskim progu (HS), uchylno- przesuwne (PSK), obrotowe, składane w harmonijkę na niskim lub standardowym progu (FS).

Opcjonalnie

Okucia antywłamaniowe, blokada obrotu klamki, ogranicznik otwarcia, uchylacz HAU-TAU umożliwiający uchylenie górnego skrzydła z poziomu podłogi, klamka z kluczykim lub przyciskiem.

Wyposażenie dodatkowe

Szprosy międzyszybowe o grubości 8, 18, 26, 45 mm w kolorach: drewnopodobne, złote, białe, szare bądź w dowolnym kolorze z palety RAL. Szprosy nakładane na skrzydło od zewnątrz w postaci ramki drewnianej, którą można samodzielnie zdemontować na czas mycia okien. Szprosy naklejane na szybę od zewnątrz i od wewnątrz (wewnątrz szyby pusta przestrzeń) o grubości od 20 do 30 mm. Szprosy wiedeńskie, które składają się ze szprosu naklejanego oraz ramki aluminiowej bądź ciepłej umieszczonej wewnątrz pakietu szybowego (dzięki temu wewnątrz zespolenia nie ma pustej przestrzeni).

Szkło

szkło antywłamaniowe

zdobione ornamentem

szkło hartowane

refleksyjne

bezpieczne

lustro weneckie

dźwiękochłonne

szkło przeciwsłoneczne

Nawiewniki

Ciśnieniowe sterowane ręcznie, higrosterowane, które regulują dopływ powietrza automatycznie.

Okno New Retro 68
Rysunek techniczny

Okno New Retro 78
Rysunek techniczny

Okno New Retro 92
Rysunek techniczny

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.