fbpx

Ogrody
Zimowe

Ogrody zimowe Aluron Vella

Ciesz się słońcem przez cały rok

W polskim klimacie, który nie rozpieszcza nas dużą liczbą ciepłych dni w roku, ogrody zimowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Odpowiednio zaaranżowane stanowią wymarzone miejsce do relaksu bądź do pracy przez cały rok, niezależnie od aury panującej za oknem.

Ogrody zimowe są doskonałą przestrzenią do hodowli egzotycznych roślin. Wczesną wiosną, dzięki wysokim temperaturom panującym w przydomowej oranżerii możemy wcześniej niż inni cieszyć się własnymi uprawami warzyw. 

Zaoszczędź na ogrzewaniu

Ogrody zimowe zaprojektowane od strony południowej, podczas słonecznych dni zimą, kumulują znaczne pokłady ciepła, które możemy wprowadzić do salonu, projektując odpowiednio szerokie przejście do salonu. Osoby, które obawiają się nadmiernego przegrzania ogrodu zimowego, mają możliwość zastosowania w przeszkleniach szyb, ograniczających dopływ promieni słonecznych z zewnątrz.

Sprawdzona konstrukcja Aluron Vella

System ogrodów zimowych Aluron Vella oparty jest na konstrukcji słupowo-ryglowej. System nakładek aluminiowych umieszczonych na zewnątrz zapewnia trwałe mocowanie szkła oraz stanowi doskonałe zabezpieczenie dla drewna. Skuteczne odprowadzenie wody zapewniają rynny systemowe, prowadząc wodę poza dach, dzięki czemu nie spływa ona po szklanych ścianach ogrodu. Rozbudowana gama kolorystyczna wybarwień aluminium i drewna ułatwia dostosowanie wyglądu oranżerii do stylistyki istniejącego bądź nowego obiektu.

Trwałość

Na dachach ogrodów zimowych stosujemy wytrzymałe nakładki aluminiowe, dostępne w standardzie w 4 kształtach do wyboru. Chronią drewno przed szkodliwym działaniem zalegającego śniegu i znaczną ilością wody opadowej. Opcjonalnie cały ogród zimowy, zarówno pionowe słupy jak i krokwie, mogą być pokryte tymi nakładkami.

Dostępne systemy

W ogrodach zimowych Aluron Vella, w zależności od wymiarów oranżerii, stosujemy drewniane słupy o grubości 50, 60 bądź 80 mm i głębokości przyjętej na podstawie wyliczeń statystycznych. Grubość pakietu szybowego może wynosić od 9 do 60 mm. Osiągalny współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,61 do 1,22 (dla modułu referencyjnego 1,23x1,48 m).

Ogród zimowy - konstrukcja słupowo-ryglowa

Aluron Vella - karta produktu

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.