fbpx

Okna harmonijkowe FS

Niespotykana swoboda w kształtowaniu przestrzeni

Największą zaletą tego systemu jest ogromna dowolność w kształtowaniu przestrzeni. Okno składające się z kilku skrzydeł, w zależności od konfiguracji, może być używane na co dzień jak standardowy balkon. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba możemy je łatwo złożyć jak harmonijkę, uzyskując do 6,3 m wolnej przestrzeni.

Skrzydła mogą być składane na prawą, lewą bądź na każdą ze stron. W ramach jednej konstrukcji można połączyć nawet do 7 skrzydeł, o wadze do 80 kg każde. Łączenie skrzydeł przesuwnych możliwe jest również ze skrzydłami rozwierno- uchylnymi.  

Dodatkowo system FS nie narzuca konieczności składania skrzydeł do wewnątrz. W zależności od potrzeb skrzydła mogą być składane również na zewnątrz.

Lekkość obsługi

Płynny ruch skrzydeł możliwy jest dzięki dużym wózkom z łożyskami kulkowymi, dolnemu progowi i górnej szynie. Połączenie pomiędzy skrzydłami stanowią wzmacniane zawiasy, które gwarantują bezawaryjną obsługę.

Niski próg

Niski próg umożliwia montaż konstrukcji FS praktycznie na równi z podłogą. Całkowita wysokość progu to 6,5 cm, z czego znaczną część chowamy przy montażu okna. Finalnie uzyskujemy zaledwie 1 cm wystającego powyżej gotowego poziomu podłogi progu. Próg wyposażony jest w przekładkę termiczną, zapobiegającą powstawaniu kondensatu, dzięki czemu rozwiązanie jest szczelne.

Wygodny dostęp

Nawet w przypadku, gdy nie mamy dostępu do okien od strony zewnętrznej, dzięki zawiasowi FS-RS powierzchnie skrzydeł można łatwo umyć z każdej strony. Wystarczy otworzyć zawiasy łączące skrzydła. Rozwiązanie to jest bardzo praktycznie w przypadku zamontowania okien, otoczonych bardzo wąskimi balkonami bądź zastosowaniem jedynie barierki na zewnątrz wnęki okiennej.

Możliwe systemy

Drewniane okna składane w harmonijkę FS możemy wykonać w systemie Basic 68, Thermal 78, Thermal Max 92 oraz w profilowaniu Retro. Możemy również wykonać aluminiowo- drewniane okna składane w harmonijkę. Okna Patio FS mogą być otwierane na zewnątrz bądź do wewnątrz pomieszczenia, w zależności od potrzeb.

Dostępne schematy budowy okien składanych w harmonijkę FS

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.