fbpx

Nasza Historia

Początki nie były łatwe....

Początek pierwszej dekady po transformacji ustrojowej to czas intensywnych przemian społecznych, ekonomicznych i obyczajowych. Do Polski wkroczył wolny rynek. Rok 1991 to początek działalności firmy „RUMIŃSKI”. Rynek zalewały dziesiątki towarów z zagranicy, na których mało kogo było stać. Szczytem luksusu był mały fiat. Znane ówcześnie drewniane okna skrzynkowe, które trzeba było rozkręcać do mycia nie cieszyły się dobrą sławą. Pan Marek Rumiński skupił się więc na produkcji innych rzeczy z drewna: mebli kuchennych, schodów, modnej boazerii, bo drewno było jego największą pasją.

Połowa lat 90-tych to powstanie drewnianych okien jednoramowych

Pomimo tego, że na rynku pojawiły się okna PCV wykonywane z ołowiu i tworzyw sztucznych Pan Marek zainteresował się innowacyjną technologią do produkcji okien drewnianych. Zakup byłego terenu SKR w Stanisławkach umożliwił uruchomienie produkcji okien tzw. EURO, w systemie DJ68. Były to okna jednoramowe, nie wymagające rozkęcania do mycia.
Produkcja okien ze specjalnie przygotowanej do tego celu kantówki, składającej się z 3 warstw, a nie z drewna litego, nadawała im niespotykanej sztywności i eliminowała ryzyko wypaczenia. Pokrycie ram okiennych duńskimi farbami Gori i wyposażenie ich w niemieckie okucia Siegenia było gwarantem jakości i zaowocowało sukcesem. Firma została laureatem ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Sposób na sukces”. Ze swoimi głównymi, sprawdzonymi dostawcami firma współpracuje do dzisiaj. Jeżeli coś jest niezawodne to po co to zmieniać..


Rok 2007
to czas wzmożonych inwestycji

Po zainwestowaniu 1,5 mln złotych zakład został rozbudowany o dodatkowe budynki, a park maszynowy wzbogacony o nowoczesne centrum obróbcze do produkcji okien oraz inne maszyny, które zautomatyzowały produkcję. Za poczynione inwestycje w roku 2007 firma "RUMIŃSKI" została nominowana do nagrody Polwood 2008.

Ostatnie lata- ekspansja terytorialna

W roku 2018 teren firmy powiększył się o 5000 m kwadratowych i obejmuje obecnie 1 ha. Trwa budowa nowej hali wraz z zapleczem socjalno- biurowym. Wkrótce w ofercie pojawią się nowe produkty.

Rok 2015
dalsza automatyzacja
produkcji

Zakup sterowanego numerycznie centrum obróbczego CNC firmy SCM wraz z osprzętem oraz nowoczesnych pras do klejenia drewna przyspieszył czas produkcji okien łukowych. Dzięki nowoczesnej maszynie sterowanej komputerowo możliwe jest wycięcie w drewnie nawet najbardziej precyzyjnych i zaawansowanych kształtów, a nawet dowolnego tekstu.

Dlaczego My?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zamówienie obejmujące jedno okno jest dla nas tak samo ważne jak kontrakt na 1000 okien.

Jesteśmy elastyczni i gotowi na wyzwania- to klient decyduje jak ma wyglądać jego stolarka. Nie pobieramy dodatkowych opłat za nietypowość wymiarów stolarki i niestandardowe kolory. Okna już nie muszą nudne, a drzwi mogą posiadać fantazyjne zdobienia. Co najważniejsze- wizję klienta jesteśmy gotowi przenieść na papier,  by zobrazować wygląd projektu.

Ważna jest dla nas jakość naszych produktów. Dzięki niej nie tylko klienci w Polsce są naszymi odbiorcami. Naszą stolarkę doceniają klienci z Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a nawet z Izraela. Nikt nie jest nieomylny, dlatego, żeby do państwa domów trafiła doskonała stolarka musimy ją poddawać szeregom prób oraz kontrolować produkcję. Proces kontroli rozpoczynamy na etapie doboru surowców, z których zostanie wykonana stolarka. Wszystkie używane przez nas materiały do produkcji spełniają rygorystyczne, europejskie normy. Wdrożyliśmy zakładową kontrolę produkcji, dzięki której na każdym etapie kontrolujemy jakość stolarki. Ostateczny wyrób posiada znak jakości CE.  

Dbamy o naszych klientów, nie tylko w momencie zakupu naszych produktów, ale również w czasie ich użytkowania, w okresie gwarancji na okna. Posiadamy własną, wyszkoloną ekipę serwisową.

Jesteśmy gotowi realizować zaawansowane technologicznie projekty i szybko reagować na problemy. U nas nie ma rotacji pracowników. Nasza stała, doświadczona i wykwalifikowana kadra świetnie sobie radzi z ewentualnymi trudnościami na miejscu montażu stolarki. Doradzamy i pomagamy. Wiemy bowiem, czego oczekują od nas klienci i potrafimy odpowiedzieć na ich potrzeby.

Produkcja stolarki zrodziła się z zamiłowania Pana Marka Rumińskiego do drewna i naturalnych materiałów.       25 letnie doświadczenie w branży to nasz największy atut. Pasja w połączeniu ze zdobytą wiedzą sprawiają, że realizujemy projekty, których inni nie mają odwagi się podjąć. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.